Вентиляция в каркасном доме

В сучасному будівництві з кожним роком появляються нові технології та напрямки. Одним з видів енергозберігаючого будівництва є деревяно-каркасний будинок. У ньому все ретельно продумано — новітні технології, особливий якісний утеплювач, суперсучасні вікна, збільшена товщина покрівлі — все зроблено для того, щоб тепловтрати будівлі були мінімальні. Це має вирішальне значення якщо ми ставимо собі за мету економію та енергозбереження.

Останнім часом набирає обертів тенденція до так званого пасивного будівництва — це будинки, які використовують на 80% менше енергії на обігрів чи охолодження, ніж звичайні. Пасивні будинки — практично  мрія кожної людини, що не горить бажанням платити за опалення будинку зайві гроші. Саме деревяно-каркасний будинок найлегше зробити пасивним.

Багато хто, напевно, помічав, наскільки тепло в каркасному будинку. Вже при вході відчувається величезна різниця і з дерев’яною, і з кам’яною будівлею — зовсім інші відчуття. Дійсно, утеплений фундамент, не продуваються стіни, якісні склопакети і збільшена покрівля роблять свою справу — будинок, зведений за каркасною технологією, на сьогодні дійсно найтепліший.

Проте виникає ряд запитань. Як вентилювати, адже будинок практично 100% герметичний? Відкрите вікно? Якщо постійно тримати вікна відкритими, ви будете опалювати вулицю? Навіщо ж тоді ви встановлювали герметичні вікна і взагалі будували теплий каркасний будинок? Кондиціонер? Але кондиціонер ніяк не пов’язаний з вулицею, в ньому відсутній повітрозабір, він лише просто охолоджує внутрішнє повітря і все. Так як же жити в абсолютно герметичному будинку? Яким чином зв’язати між собою максимальну енергоефективність, мінімальні тепловтрати, економію на опаленні, повний повітрообмін раз в 1-2 години і чисте свіже повітря в сучасному каркасному будинку?

Єдине правильне рішення для сучасного  будинку — установка системи припливно-витяжної вентиляції з рекуперацією.

ventstown01

Універсальна система розподілу повітря для різних типів будівель

Ці вентиляційні установки ніби спеціально створені для каркасних будинків — мінімальне споживання енергії, використання тепла повітря, що видаляється, для нагріву вхідного до потрібної температури, високий КПД (до 90%) алюмінієвого роторного рекуператора, зручна система подачі повітря по дому компактними гнучкими повітроводами, інтуїтивне управління з допомогою пульта дистанційного керування з сенсорним ЖК-дисплеєм. Просто включайте установку в розетку і ваш будинок наповниться свіжим повітрям, який буде змінюватися в будинку з кратністю раз в 1-2 години.

Використане, насичене вологою, запахами та іншими домішками повітря з кухні, санвузла і ванної кімнати відводиться за допомогою випускних (забірних) клапанів і системи повітропроводів та поступає в теплообмінник рекуператора. Одночасно ззовні в теплообмінник подається свіже повітря. Потоки повністю розділені між собою і внаслідок перехресно-проточного обміну в рекуператорі відбувається передача тепла від вихідного повітря свіжому зовнішньому повітрю. Сучасні теплообмінники вентиляційних установок дозволяють утилізувати більше 90% тепла вихідного повітря. Для підвищення ефективності роботи системи рекуперації можна використовувати грунтовий колектор, через який проводиться забір свіжого повітря. Внаслідок сталої плюсової температури грунту відбувається попередній підігрів вхідного потоку. На вхідних та вихідних патрубках установки встановлюються фільтри, з різною очисними характеристиками. Очищене та попередньо підігріте повітря подається в житлові приміщення та спальні, формуючи комфортний та здоровий мікроклімат. Вихідне повітря відводиться назовні через встановлені на даху чи зовнішніх стінах випускні елементи.

Сучасні системи повітропроводів це комплексне рішення, яке здатне забезпечити виконання найскладніших завдань. Система повітропроводів має таке ж важливе значення як і сама вентиляційна установка з рекуперацією. Бездоганно узгоджені комплектуючі, системи розподілення повітря, що відводиться та подається, повітряні клапани та теплообмінники установки гарантують чітку та енергоефективну роботу вентиляційної системи.

Що Ви отримуюєте в результаті? Встановивши комплект системи вентиляції з рекуперацією в каркасному будинку для постійного проживання, ви отримаєте постійну наявність чистого свіжого повітря без відкривання вікон (здоров’я і самопочуття), істотну економію на опаленні будинку (гроші і задоволення), видалення зайвої вологи і правильний повітрообмін в будинку (подовжений термін експлуатації самого будинку).

Чи можна в таку систему вбудувати кондиціонер або зволожувач повітря? Звісно так. Багато наших замовники вибирають саме такі рішення – центральне кондиціонування і зволоження повітря. Результат вражає — задані значення температури 22-24 ° С і вологості повітря 45% підтримуються круглорічно.

Чи потрібно робити проект системи вентиляції в каркасному будинку? Наша відповідь ТАК! Тільки за результатами проектування ми 100% точно визначимо всі необхідні параметри обладнання з урахуванням особливостей вашого будинку (наявність другого світла, наявність каміна, басейну і тп).

Чи можливо придбати це обладнання без проектних робіт? В принципі, якщо будинок типовий, зі стандартною висоти стелями, звичайним переліком приміщень (кухня-їдальня, вітальня, 4 спальні, 2 с/в і ванна кімната), то базового комплекту обладнання буде цілком достатньо, в такому випадку типові точки подачі і забору повітря ми вам допоможемо визначити без проекту.

Чи можливо замовити монтаж та пусконаладку цього обладнання у нас? Звичайно!  Ми допоможемо  уникнути багатьох помилок при монтажі і збережемо Ваш час. Наші кваліфіковані бригади — до ваших послуг.

Вся розводка буде прихованою, для цього ми використовуємо нашу систему розподілу повітря з гнучкими гофрованими повітровідводами, видимими елементами будуть лише вентрешіткі подачі / забору повітря.

В систему інтегруємо блок фреонового охолоджувача і зовнішній компресорно-конденсаторний блок. В результаті замовник отримує повноцінну кліматичну систему будинку по аналогії з системою клімат-контролю сучасного автомобіля — потрібно лише виставити потрібну температуру надходить в приміщення свіжого повітря (від + 16 °С до + 30 °С) і все інше зробить змонтована нами система.
Перед ним монтуємо водний догрівач, який трохи пізніше підключиться до газового котла в котельній, в результаті ми отримаємо істотну економію на електриці в зимову пору року.

Отже завдяки системі вентиляції з рекуперацією Ви отримаєте не просто каркасний будинок, а комфорт, зручнічть та здоровя!

Понравилось? Расскажите друзьям:

pasport

А Вы знаете, что строительный паспорт - это документ, без которого нельзя начать строительство?

  • как получить
  • сколько стоит
  • какие документы необходимы
Ответы на эти и другие вопросы Вы найдете в БЕСПЛАТНОМ чек-листе по подготовке к строительству
Скачать