Камін в каркасному будинку

Камін здавна вважається символом затишку, асоціюючись з теплом домашнього вогнища. Однак далеко не кожному відомо, що камін в будинку можна використовувати не тільки для душі, але і в практичних цілях. Наприклад, ефективне і економне опалення будинку цілком здійсненно за допомогою каміна.

Типи опалення будинку каміном

Типи обігріву будинку за допомогою каміна розрізняються за способами накопичення та віддачі тепла опалювальною системою. Серед найбільш ефективних можна виділити три типи:

  • Повітряний;
  • Водяний;
  • Акумулятивний

Повітряний метод опалення

Основний принцип цього методу полягає в акумуляції нагрітого повітря в конвекційної камері. З камери тепло розлучається по кімнатах за допомогою повітропроводів, обігріваючи таким чином кожну з них, включаючи і приміщення на другому поверсі. Тут використано принцип заміщення холодного повітря гарячим – головний принцип роботи будь-якого каміна.
camin-pov

Повітряний метод дозволяє за допомогою одного каміна обігріти будинок площею до 230 квадратних метрів. Першорядним вимогою до якості топки є її здатність довго витримувати високі температурні навантаження поряд з економною витратою палива.

Відмінні зразки таких топок пропонують до продажу наступні компанії:

  • Austroflamm (Aвстрии);
  • Jotul (Норвегія)
  • Perfekt, Nordflam (Польща);
  • Hoxter (Німеччина).

Водяний метод

В основі цього методу лежить об’єднання топки каміна з водяним обмінником накопичувальним баком, для подальшого розподілу тепла по всьому будинку – в батареї, теплі підлоги і навіть душ. При використанні водяного методу одна піч камін для будинку може забезпечити якісний обігрів 250 квадратних метрів його площі через централізовану систему опалення.
camin-vod

Таким чином, крім ефектної прикраси будинку, камін перетворюється в аналог твердопаливного котла, що дозволяє в процесі його експлуатації істотно заощадити на опаленні.

Навіть після того, як полум’я в каміні згасне, підігріта вода продовжує циркулювати по трубах до повного охолодження завдяки роботі системі автоматики.

Для організації водяного методу відмінно підійде обладнання виробництва компаній Iwona Pellets (Польща) і Hoxter (Німеччина).

Акумулятивний метод

Специфіка методу полягає в поєднанні повітряної камінної топки з акумулятивними матеріалами, здатними накопичувати тепло в процесі роботи каміна, віддаючи його протягом 8 – 10 годин. Для виготовлення топки в цьому випадку краща котельна сталь або чавун, як акумулятивних матеріалів – шамотно-цегляний сплав з литим бетоном, розташований зверху і по боках від топки. Прекрасним рішенням буде помістити такий камін в дерев’яному будинку.
camin-acc

Для здійснення даного методу опалення якнайкраще підійде обладнання виробництва компаній Hoxter (Німеччина), Austroflamm (Aвстрии) і Jotul (Норвегія).

Гібридний камін – новий крок в мистецтві дарувати тепло

Новий тип каміна може забезпечити обігрів будинку, повністю замінивши собою опалювальний котел. Виправдовуючи звання «розумного» каміна, новинка має масу переваг, недоступних ніякому іншому опалювального обладнання:

  • повітряна і водяна лінійка топок;
  • використання трьох видів палива – пелет, деревини і брикетів;
  • автоматичний розпал та очищення;
  • можливість дистанційного керування через смартфон;
  • здатність працювати в автономному режимі протягом місяця без будь-якого втручання з боку власника.

Серед компаній, які досягли успіху у виробництві цього типу обладнання, слід зазначити польську фірму Iwona Pellets.

Ви вирішили поєднати приємне з корисним і перетворити камін в надійне і економічне джерело тепла для свого будинку? Ми будемо раді допомогти втілити в життя ваші мрії!

Сподобалося? Розкажіть друзям:

pasport

А Ви знаєте, що будівельний паспорт — це документ, без якого не можна розпочати будівництво?

  • як отримати
  • скільки коштує
  • які документи необхідні
Відповіді на ці та інші запитання Ви знайдте у БЕЗКОШТОВНОМУ чек-листі по підготовці до будівництва
Завантажити