Камін здавна вважається символом затишку, асоціюючись з теплом домашнього вогнища. Однак далеко не кожному відомо, що камін в будинку можна використовувати не тільки для душі, але і в практичних цілях. Наприклад, ефективне і економне опалення будинку цілком здійсненно за допомогою каміна.

Типи опалення будинку каміном

Типи обігріву будинку за допомогою каміна розрізняються за способами накопичення та віддачі тепла опалювальною системою. Серед найбільш ефективних можна виділити три типи:

 • Повітряний;
 • Водяний;
 • Акумулятивний

Повітряний метод опалення

Основний принцип цього методу полягає в акумуляції нагрітого повітря в конвекційної камері. З камери тепло розлучається по кімнатах за допомогою повітропроводів, обігріваючи таким чином кожну з них, включаючи і приміщення на другому поверсі. Тут використано принцип заміщення холодного повітря гарячим – головний принцип роботи будь-якого каміна.
camin-pov

Повітряний метод дозволяє за допомогою одного каміна обігріти будинок площею до 230 квадратних метрів. Першорядним вимогою до якості топки є її здатність довго витримувати високі температурні навантаження поряд з економною витратою палива.

Відмінні зразки таких топок пропонують до продажу наступні компанії:

 • Austroflamm (Aвстрии);
 • Jotul (Норвегія)
 • Perfekt, Nordflam (Польща);
 • Hoxter (Німеччина).

Водяний метод

В основі цього методу лежить об’єднання топки каміна з водяним обмінником накопичувальним баком, для подальшого розподілу тепла по всьому будинку – в батареї, теплі підлоги і навіть душ. При використанні водяного методу одна піч камін для будинку може забезпечити якісний обігрів 250 квадратних метрів його площі через централізовану систему опалення.
camin-vod

Таким чином, крім ефектної прикраси будинку, камін перетворюється в аналог твердопаливного котла, що дозволяє в процесі його експлуатації істотно заощадити на опаленні.

Навіть після того, як полум’я в каміні згасне, підігріта вода продовжує циркулювати по трубах до повного охолодження завдяки роботі системі автоматики.

Для організації водяного методу відмінно підійде обладнання виробництва компаній Iwona Pellets (Польща) і Hoxter (Німеччина).

Акумулятивний метод

Специфіка методу полягає в поєднанні повітряної камінної топки з акумулятивними матеріалами, здатними накопичувати тепло в процесі роботи каміна, віддаючи його протягом 8 – 10 годин. Для виготовлення топки в цьому випадку краща котельна сталь або чавун, як акумулятивних матеріалів – шамотно-цегляний сплав з литим бетоном, розташований зверху і по боках від топки. Прекрасним рішенням буде помістити такий камін в дерев’яному будинку.
camin-acc

Для здійснення даного методу опалення якнайкраще підійде обладнання виробництва компаній Hoxter (Німеччина), Austroflamm (Aвстрии) і Jotul (Норвегія).

Гібридний камін – новий крок в мистецтві дарувати тепло

Новий тип каміна може забезпечити обігрів будинку, повністю замінивши собою опалювальний котел. Виправдовуючи звання «розумного» каміна, новинка має масу переваг, недоступних ніякому іншому опалювального обладнання:

 • повітряна і водяна лінійка топок;
 • використання трьох видів палива – пелет, деревини і брикетів;
 • автоматичний розпал та очищення;
 • можливість дистанційного керування через смартфон;
 • здатність працювати в автономному режимі протягом місяця без будь-якого втручання з боку власника.

Серед компаній, які досягли успіху у виробництві цього типу обладнання, слід зазначити польську фірму Iwona Pellets.

Ви вирішили поєднати приємне з корисним і перетворити камін в надійне і економічне джерело тепла для свого будинку? Ми будемо раді допомогти втілити в життя ваші мрії!

Каркасний будинок під ключ

Зараз в Києві будується три будинки

Побудовано

Відгуки

Величезне спасибі будівельній компанії «Київ Каркас,» за сумлінне виконання взятих на себе зобов’язань, що до будівництва гостьового будинку Після затвердження проекту, буквально за 3 тиждні розпочалось саме будівництво. Бригада з 4-х чоловік збудувала будинок (55 м.кв) за нецілих 6 тижднів. ...

Аня, Київська обл.

Я готовий подякувати цій компанії за побудовану баню – 50м2 – по моєму власному проекту. Користуємося з задоволенням вже два роки. Навідь такий нюанс: після першої зими трохи розійшовся (всох) блок-хауз, яким обшита баня із зовні. Зателефонував менеджеру – через деякий ...

Іван Юрійович, с.Мощун

Ми запланували зробити мансардну надбудову над нашим будинком. Обирали між декількома фірмами на ринку, але зупинились все-таки на “КиївКаркас”….хлопці приїхали, все самі подивились зробили необхідні переміри, промалювали детальні планування, навіть картинку, як наш будинок буде виглядати, зробили. По термінах будівництва ...

Світлана, Броварський р-н.

Нами була куплена ділянка з існуючим фундаментом. Він зовсім не відповідав нашому уявлення ні по розміщенню, ні по площі будинку. Ми серйозно задумувались про його повний знос. Хотілось би подякувати насамперед архітекторам, які дуже професійно адаптували наше уявлення будинку до ...

Олександр, м.Київ

Хотів би подякувати хлопцям з КиївКаркас за ту роботу, яку вони зробили. Все просто чудово. Всього якихось 2 місяці і ми уже маємо свій власний будинок. Жодних затримок у будівництві не було. Одну бригаду одразу змінювала інша, потім електрики, потім ...

Юрій, м.Київ